Powoli.

Powoli przestaję wierzyć w miłość. Nie wiem czy kiedykolwiek ją spotkałam, bo życie nie doświadczyło mnie zbyt obficie w związki damsko-męskie, ale zawsze wierzyłam. Widziałam przyjaciółki, znajomych szczęśliwych ze swoimi drugimi połówkami i wierzyłam, że kiedyś i ja będę się tym cieszyć. A teraz? Coraz częściej słyszę o rozstaniach, zdradach, oszukiwaniu się… Po latach związku ludzie potrafią się tak po prostu rozstać, z dnia na dzień. To w takim razie gdzie się podziała ta cholerna miłość?!

 

Powoli zaczynam się bać, że zostanę sama. Nie jestem kobieta, w której faceci się zakochują po pierwszym spotkaniu. Trzeba mnie trochę poznać. Uwzględniając fakt, że nie poznaję zbyt wielu nowych facetów naprawdę boje się, że dojdę do takiego momentu w życiu kiedy wszyscy dookoła będą żyć w związkach, a ja będę dalej na etapie szukania odopowiedniego partnera. A samotność to bardzo męczący stan.

 

Powoli przestajemy mieć o czym rozmawiać. W sumie nie robimy tego już od jakiegoś czasu. Kiedyś myśłałam, że brakuje mi naszych rozmów o wszystkim i o niczym, ale jak się okazuje oprócz wzajemnego „co u ciebie” nie ma więcej tematów. Rozmowy kończą się po kilku minutach, nie żegnając się nawet. To dziwne… kiedyś nie mogliśmy przestać rozmawiać, a teraz zachowujemy się jak całkowicie obcy ludzie.

 

Powoli robi sie wiosna. Słońce przedziera się przez cienką warstwę chmur, promienie dosięgają twarzy ludzi i wywołują na nich uśmiechy. Lubię ten stan.

Jeden komentarz do “Powoli.

  1. Obawa przed samotnością jest czymś naturalnym. Człowiek ma wewnętrzną potrzebę życia w stadzie i kiedy się mu ją odbiera zaczyna się bac… Świruje kiedy prócz towarzystwa traci to co najważniejsze, MIŁOŚC! Poczucie akceptacji jest dl nas tak ważne. Musimy wciąż wierzyc, że nie jesteśmy sami na tym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>